ČSOB Bratislava Marathon Volkswagen Slovakia Run and Fun High Tatras Night Run Donovaly Night Run dm ženský beh BE COOL Sport Kids Academy

Tlačová správa 1/2016

5. ROČNÍK dm ženského behu PLNÝ SLNEČNÝCH LÚČOV
A ÚŽASNEJ ATMOSFÉRY

Bratislava 13. septembra 2016 – krásne slnečné počasie privítalo v Bratislave jubilejný 5. ročník dm ženského behu. A opäť sa potvrdilo, že toto podujatie sa teší veľkej obľube ženskej časti bežeckej komunity. Organizátori podujatia potvrdili prekonanie hranice 1500 prihlásených bežkýň a na trati sa ich objavilo 1156. Tie si odbehli jednu z dvoch tratí, ktoré merali 4 a 10 km.

„Veľmi nás teší najmä nárast počtu žien na 4 km, ktorý bol oproti minulému roku vyšší o takmer 150 bežkýň. Pred podujatím sme prezentovali, že  chceme upriamiť väčšiu pozornosť na nováčikov a rozbehať aj tie dievčatá, ktoré si na beh netrúfajú. Tomu sme prispôsobili aj prípravu, ktorá trvala 8 týždňov a  bola venovaná práve nováčikom. Ženy, ktoré si absolvovali dm ženský beh prvýkrát v živote  mali samostatne hodnotené poradie priamo na podujatí. Rovnako nás teší aj medzinárodná účasť, keďže sme v Bratislave mohli privítať viac ako 100 bežkýň z Rakúska.“  povedal Jozef Pukalovič, riaditeľ podujatia.

Janka Poláčková, prokuristka spoločnosti dm drogerie markt: „Sme radi, že sme náš piaty ročník dm ženského behu oslávili takto výnimočne. Od prvého ročníka nám počet bežkýň stúpol takmer dvojnásobne, čo svedčí o tom, že podujatie tohto typu tu má svoje pevné miesto. Tento rok sme ho prepojili aj s komunikáciou piatich rokov nášho zodpovedného podnikania a doplnili o zaujímavý spievodný program, a to stánok Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica. V ňom si mohli návštevníci skúsiť výrobu domácej kozmetiky, zúčastniť sa ekoporadne či kvízu Svet (bez) včiel alebo edukatívnej výstavy o tom, ako vzniká naše jedlo, alebo sa zúčastniť vzdelávacej súťaže Spotrebiteľská 50tka či Pracovité včeličky. Najmä aktivity ako výroba domácej kozmetiky či mixovanie smothies sa stretli s naozaj veľkým záujmom, preto plánujeme v týchto aktivitách pokračovať aj v ďalších ročníkoch.“

V horúcom počasí sa so 4 km traťou, ktorej štart bol o 14:00  najlepšie vysporiadala časom 16:01 Ľuboslava Dobócziová pred druhou  Silviou Valovou a treťou Janou Škanderovou. Po odovzdaní cien víťaznému triu z kratšej trate sa všetka pozornosť upriamila na 16. hodinu, kedy vybehlo na trať dlhú 10 km 355 milovníčok behu. Teplota sa pohybovala okolo „tridsiatky“ a pre bežkyne to bol skutočne náročný, ale ako po podujatí podotkli veľmi krásny bežecký zážitok. S dlhšou traťou sa najlepšie popasovala Jana Úradníková časom 41:26. Na druhej pozícií dobehla Lucia Beláková pred treťou Danou Janečkovou. Ďalšou novinkou podujatia, bolo špeciálne poradie venované ženám, ktoré dm ženský beh absolvovali prvýkrát vo svojom živote. V kategórii Nováčikov na  4 km zvíťazila

Slovenka  Monika MICHNOVÁ časom 00:21:58. Na dlhšej trati, ktorá merala 10 km zvíťazila časom 00:50:04 Soňa ZAJÍČKOVÁ. Na oboch tratiach mohli bežkyne využiť k dosiahnutiu lepšieho času aj  vodičky tzv. paceri, ktoré udávali tempo. Mali na sebe špeciálne červené tričká a počas behu nad nimi visel balón s časom tempa, ktoré udávali.
Krásnym poslaním 5. ročníka dm ženského behu je, že sa na trati počas oboch behov objavili aj ženy so zdravotným postihnutím. Piatim nepočujúcim a jednej nevidiacej bežkyni, ktorá absolvovala trať aj so svojim vodičom bolo štartovné preplatené.

Po skončení podujatia venoval organizátor podujatia, spoločnosť Be Cool sumu v hodnote 6005 € na podporu športu na Slovensku, v rámci ktorej bude v roku 2017 na kolonáde na Námestí M. R. Štefánika v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto postavená nová dm športová zóna. „Sme nesmierne radi, že krásne počasie prilákalo do ulíc aj tisícky divákov a turisti z celého sveta mohli zažiť na vlastnej koži atmosféru a pôvab dm ženského behu v uliciach Bratislavy. Veríme, že okrem nich si toto krásne podujatie užili aj samotné bežkyne. Radi by sme sa všetkým poďakovali, že to s prehľadom zvládli aj v takom  horúcom počasí, aké v sobotu bolo. Veľmi nás teší záujem o toto podujatie a už teraz by sme chceli všetkých pozvať na budúci ročník, ktorý sa bude konať opäť v septembri.“ Povedal Peter Pukalovič, riaditeľ podujatia.

Generálny partner
Hlavný partner
Športový partner
Auto-moto partner
Oficiálny nápoj
Exkluzívny partner
Hlavní mediálni partneri
Produktový partner
Partneri
Mediálni partneri
Partner registrácie
Sme súčasťou
Počet návštev
Dnes
55
Včera
683
Týždeň
738
Mesiac
38797
Všetky
1183375