ČSOB Bratislava Marathon High Tatras Night Run Donovaly Night Run dm ženský beh BE COOL Sport Kids Academy

Tlačová správa 1/2016

5. ROČNÍK dm ženského behu PLNÝ SLNEČNÝCH LÚČOV
A ÚŽASNEJ ATMOSFÉRY

Bratislava 13. septembra 2016 – krásne slnečné počasie privítalo v Bratislave jubilejný 5. ročník dm ženského behu. A opäť sa potvrdilo, že toto podujatie sa teší veľkej obľube ženskej časti bežeckej komunity. Organizátori podujatia potvrdili prekonanie hranice 1500 prihlásených bežkýň a na trati sa ich objavilo 1156. Tie si odbehli jednu z dvoch tratí, ktoré merali 4 a 10 km.

„Veľmi nás teší najmä nárast počtu žien na 4 km, ktorý bol oproti minulému roku vyšší o takmer 150 bežkýň. Pred podujatím sme prezentovali, že  chceme upriamiť väčšiu pozornosť na nováčikov a rozbehať aj tie dievčatá, ktoré si na beh netrúfajú. Tomu sme prispôsobili aj prípravu, ktorá trvala 8 týždňov a  bola venovaná práve nováčikom. Ženy, ktoré si absolvovali dm ženský beh prvýkrát v živote  mali samostatne hodnotené poradie priamo na podujatí. Rovnako nás teší aj medzinárodná účasť, keďže sme v Bratislave mohli privítať viac ako 100 bežkýň z Rakúska.“  povedal Jozef Pukalovič, riaditeľ podujatia.

Janka Poláčková, prokuristka spoločnosti dm drogerie markt: „Sme radi, že sme náš piaty ročník dm ženského behu oslávili takto výnimočne. Od prvého ročníka nám počet bežkýň stúpol takmer dvojnásobne, čo svedčí o tom, že podujatie tohto typu tu má svoje pevné miesto. Tento rok sme ho prepojili aj s komunikáciou piatich rokov nášho zodpovedného podnikania a doplnili o zaujímavý spievodný program, a to stánok Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica. V ňom si mohli návštevníci skúsiť výrobu domácej kozmetiky, zúčastniť sa ekoporadne či kvízu Svet (bez) včiel alebo edukatívnej výstavy o tom, ako vzniká naše jedlo, alebo sa zúčastniť vzdelávacej súťaže Spotrebiteľská 50tka či Pracovité včeličky. Najmä aktivity ako výroba domácej kozmetiky či mixovanie smothies sa stretli s naozaj veľkým záujmom, preto plánujeme v týchto aktivitách pokračovať aj v ďalších ročníkoch.“

V horúcom počasí sa so 4 km traťou, ktorej štart bol o 14:00  najlepšie vysporiadala časom 16:01 Ľuboslava Dobócziová pred druhou  Silviou Valovou a treťou Janou Škanderovou. Po odovzdaní cien víťaznému triu z kratšej trate sa všetka pozornosť upriamila na 16. hodinu, kedy vybehlo na trať dlhú 10 km 355 milovníčok behu. Teplota sa pohybovala okolo „tridsiatky“ a pre bežkyne to bol skutočne náročný, ale ako po podujatí podotkli veľmi krásny bežecký zážitok. S dlhšou traťou sa najlepšie popasovala Jana Úradníková časom 41:26. Na druhej pozícií dobehla Lucia Beláková pred treťou Danou Janečkovou. Ďalšou novinkou podujatia, bolo špeciálne poradie venované ženám, ktoré dm ženský beh absolvovali prvýkrát vo svojom živote. V kategórii Nováčikov na  4 km zvíťazila

Slovenka  Monika MICHNOVÁ časom 00:21:58. Na dlhšej trati, ktorá merala 10 km zvíťazila časom 00:50:04 Soňa ZAJÍČKOVÁ. Na oboch tratiach mohli bežkyne využiť k dosiahnutiu lepšieho času aj  vodičky tzv. paceri, ktoré udávali tempo. Mali na sebe špeciálne červené tričká a počas behu nad nimi visel balón s časom tempa, ktoré udávali.
Krásnym poslaním 5. ročníka dm ženského behu je, že sa na trati počas oboch behov objavili aj ženy so zdravotným postihnutím. Piatim nepočujúcim a jednej nevidiacej bežkyni, ktorá absolvovala trať aj so svojim vodičom bolo štartovné preplatené.

Po skončení podujatia venoval organizátor podujatia, spoločnosť Be Cool sumu v hodnote 6005 € na podporu športu na Slovensku, v rámci ktorej bude v roku 2017 na kolonáde na Námestí M. R. Štefánika v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto postavená nová dm športová zóna. „Sme nesmierne radi, že krásne počasie prilákalo do ulíc aj tisícky divákov a turisti z celého sveta mohli zažiť na vlastnej koži atmosféru a pôvab dm ženského behu v uliciach Bratislavy. Veríme, že okrem nich si toto krásne podujatie užili aj samotné bežkyne. Radi by sme sa všetkým poďakovali, že to s prehľadom zvládli aj v takom  horúcom počasí, aké v sobotu bolo. Veľmi nás teší záujem o toto podujatie a už teraz by sme chceli všetkých pozvať na budúci ročník, ktorý sa bude konať opäť v septembri.“ Povedal Peter Pukalovič, riaditeľ podujatia.

Generálny partner
OFICIÁLNY AUTO PARTNER
Hlavný partner
Športový partner
Oficiálny nápoj
Exkluzívny partner
Hlavní mediálni partneri
Mediálni partneri
Produktový partner
Partneri
Partner registrácie
Sme súčasťou
Počet návštev
Dnes
55
Včera
683
Týždeň
738
Mesiac
38797
Všetky
1183375