ČSOB Bratislava Marathon Volkswagen Slovakia Run and Fun High Tatras Night Run Donovaly Night Run dm ženský beh BE COOL Sport Kids Academy

ZOZNAM ŽIADOSTÍ O PRÍSPEVOK Z KONTA BARIÉRY

ČSOB BRATISLAVA MARATHON 2017

Pri príležitosti 12. ročníka ČSOB Bratislava Marathon Vám prinášame príbehy 12 detí so zdravotným postihnutím zo sociálne slabých rodín, ktorým budeme spolu pomáhať v roku 2017 a prispejeme im na kúpu zdravotných kompenzačných pomôcok. Spoločnými silami a aj vďaka ČSOB nadácii sa nám v roku 2016 podarilo pre Konto Bariéry získať viac ako 12.000 €, ktoré boli do posledného centa rozdelené na pomoc tým, ktorí to potrebujú najviac. Mnohým deťom a ich rodinám sme tak doslova zmenili život a veríme, že sa nám to podarí znova. V tomto roku preto zbierame peniaze na kompenzačné pomôcky a spolu pomáhame týmto 12-tim detičkám:

1. Peter z Ľubotice, 13 rokov

Peťko sa narodil predčasne a diagnostikovali mu DMO – spastickú kvadruparézu. Neskôr sa všetko skomplikovalo, keďže pribudli aj epileptické záchvaty. Od narodenia poctivo cvičí, absolvuje rehabilitačné pobyty, no ani napriek všetkému úsiliu stále nevie sám chodiť ani sedieť. Trápia ho bolesti chrbtice a aj kvôli opakovaným zápalom pľúc potrebuje častejšie sedieť. Na to potrebuje špeciálne upravenú stoličku, vďaka ktorej ho budeme vedieť aj polohovať. Máme iba manželov príjem, keďže ja som po autonehode na čiastočnom invalidnom dôchodku, preto si nemôžeme dovoliť ani doplatok.

Príspevok z Konta Bariéry: 1.960€

2. Martin z Tovarníkov, 9 rokov

Som slobodná mamička, žijeme v obecnom sociálnom byte, a keďže sa o Martinka musím starať celý deň, našim príjmom je len opatrovateľský príspevok, výživné a prídavky. Môj syn má metabolické ochorenie, s mojou oporou vie stáť a urobiť aspoň pár krokov. Ortopéd nám doporučil, špeciálne nastaviteľné chodítko, ktoré je veľkou pomocou. Martinkovi uľahčí pohyb, trénuje udržanie rovnováhy a môže to zlepšiť jeho zdravotný stav. Napriek tomu však zdravotné poisťovne ani Úrad práce sociálnych vecí a rodiny na túto pomôcku vôbec neprispievajú, preto sme odkázaní na pomoc dobrých ľudí.

Príspevok z Konta Bariéry: 1.000€

3. Viktor z Hornej Stredy, 5 rokov

Náš syn sa narodil predčasne v dobe štrajku lekárov. Zle vyhodnotený vážny stav znamenal dramatický pôrod, prevážanie medzi nemocnicami, zakrvácanie a neokysličenie mozgu, oživovanie a prvé týždne života v inkubátore. A následne celý život s DMO a epilepsiou. Aj keď sa to veľmi statočne učí, stále sa nevie sám plaziť, otočiť, sadnúť si ani jesť. Nechceme naše dieťa nechať iba bezmocne ležať medzi 4 stenami, chceme mu dopriať čo najšťastnejšie detstvo a špeciálne nastaviteľné chodítko by mu veľmi pomohlo. Liečba, rehabilitácie a nevyhnutné pomôcky sú však vysoko nad naše finančné možnosti.

Príspevok z Konta Bariéry: 1.050€

4. Maťko zo Ždane, 6 rokov

V roku 2010 sa nám veľmi predčasne narodili dvojičky, obe ťažko zdravotne postihnuté. V nemocnici svoj statočný boj o život vyhrali a my teraz bojujeme ďalej, aby sme čo najviac zmiernili následky. Aj keď je to ťažké a niekedy veľmi bolestivé, darí sa nám robiť pokroky vďaka špeciálnym pomôckam, terapiám a rehabilitáciám, ktoré sú však veľmi drahé. Neurológ nám doporučil špeciálny rehabilitačný 3-kolesový vozík, ktorý však nedokážeme zaplatiť. Žijeme totiž v podnájme a iba z jedného príjmu, keďže starostlivosť o dvojičky a ich, našťastie zdravého, bračeka je pre mňa na plný uväzok.

Príspevok z Konta Bariéry: 655€

5. Jozef z Košíc, 8 rokov

Náš syn má DMO a epileptické záchvaty, čo znamená pravidelný kolotoč vyšetrení na neurológii, návštev špeciálnych pedagógov a bolestivé rehabilitácie. Jožko má veľmi rád pohyb a pomáha mu k tomu, aby bol pokojnejší a vnímavejší. Veľmi rýchlo sa však unaví, a preto mu lekári doporučili špeciálny rehabilitačný 3-kolesový vozík, vďaka ktorému sa môže pohybovať samostatnejšie a hlavne bezpečnejšie. Na túto veľmi užitočnú pomôcku však neprispievajú zdravotné poisťovne ani Úrad práce sociálnych vecí a rodiny. V našej situácii je to všetko pre nás finančne veľmi náročné, a preto prosíme o pomoc.

Príspevok z Konta Bariéry: 350€

6. Zina z Bratislavy, 6 rokov

Zinka sa narodila so zriedkavou genetickou poruchou, ktorú zapríčinila náhodná mutácia génu. Prejavuje sa vývojovými chybami mozgu, srdiečka a mnohými ďalšími diagnózami. Sedí len s pomocou, nelozí, nechodí, nerozpráva. Zinku sa nám nepodarilo zapísať do žiadnej škôlky, bežnej ani špeciálnej, ani do DSS, a tak som s ňou na predĺženej materskej a máme iba manželov príjem. Na Zinkinu liečbu, terapie a rehabilitácie dávame úplne všetko a chceme pre ňu to najlepšie. Potrebuje nielen špeciálny ortopedický vozík, ale aj jeho úpravu, ktorej zaplatenie je nad naše možnosti.

Príspevok z Konta Bariéry: 500€

7. Matúš z Banskej Bystrice, 13 rokov

Môj syn sa narodil veľmi predčasne, s mierami len 960g a 31cm. Hneď po narodení sa spustil kolotoč operácií, nie všetky sa žiaľ podarili, strávil neuveriteľné hodiny na operačných stoloch a nekonečné týždne v sadre. Okrem DMO a hydrocefalu má aj ďalšie diagnózy, nevyhnutné liečenia však musíme absolvovať ambulantne, keďže je to lacnejšie. Matúško leží, nechodí, sám ani nesedí, kŕmim ho fľaškou, maximálne lyžičkou, a ak chceme ísť mimo štyroch stien, potrebujeme špeciálny ortopedický vozík. Keďže sa o syna starám sama, nedokážem mu ho kúpiť a preto takto prosím o pomoc.

Príspevok z Konta Bariéry: 660€

8. Dominik z Terchovej, 17 rokov

Máme 4 deti, najmladší Dominik má DMO – spastickú kvadruparézu a epilepsiu, je úplne imobilný, nedokáže sa sám ani najesť a potrebuje moju opateru. Máme za sebou mnoho operácií, náročné cvičenia a bolestivé terapie. Aj každodenné činnosti sú veľmi náročné nielen pre nás, ale aj pre neho. Preto by nám veľmi pomohlo špeciálne polohovacie zariadenie, vďaka ktorému by už nemusel stále iba ležať a vedeli by sme ho lepšie polohovať. Aj keď je to veľmi dôležitá pomôcka, zdravotná poisťovňa ani Úrad práce sociálnych vecí a rodiny nám na ňu neprispeje, preto skúšame takúto prosbu o pomoc.

Príspevok z Konta Bariéry: 3.037€

9. Hana zo Zvolena, 7 rokov

Naša dcéra sa narodila predčasne a prvé týždne v nemocnici bojovala o život. Dnes statočne bojuje s DMO – spastickou kvadruparézou, čo znamená aj problémy s koordinácou, zrakom, príjmom potravy, rečou... Hanka navštevuje špeciálnu škôlku a bez opory dokáže urobiť veľmi neisto iba pár krokov. Pre takéto dieťa je špeciálna rehabilitačná trojkolka veľkou pomocou nielen pre pohyb a zlepšovanie kondície, ale napríklad aj pre predchádzanie ďalším bolestivým skracovaniam šliach. Veľmi by sme chceli, ale keďže okrem Hanky máme ešte ďalšie dve deti, nedokážeme zaplatiť túto dôležitú pomôcku.

Príspevok z Konta Bariéry: 550€

10. Ema z Nitry, 7 rokov

Som slobodná mamička ťažko zdravotne postihnutých dvojičiek, pre ktoré sa snažím zabezpečiť čo najviac a aj keď je to ťažké, chcem, aby boli medzi ľuďmi. Obe majú DMO – spastickú kvadruparézu aj epilepsiu, čo znamená 90%-né postihnutie. Sama sa o ne starám doslova 24 hodín denne. Na detský ortopedický vozík, ktorý potrebujú, nám síce prispela zdravotná poisťovňa, no potrebujeme ešte aj špeciálnu úpravu a aj doplatok za ňu je pre mňa suma, ktorú si nedokážem predstaviť. Je to pre nás každodenná nevyhnutnosť, keďže s dvojičkami chodíme do DSS, ale aj na presúvanie sa po našom malom byte.

Príspevok z Konta Bariéry: 708,91€

11. Alex z Martina, 5 rokov

Vedeli sme, že sa naše dieťatko narodí s rázštepom pery a podnebia, no bolo to oveľa horšie. Lekári zistili vážne ochorenie srdiečka, očí, problémy s prehĺtaním, dýchaním. Verili sme, že sa to postupne zlepší, no naopak. Po uvedení do umelého spánku bol Alex 15 minút bez kyslíka, kým lekári zistili, čo sa deje. Nikto nevedel, a akými následkami sa prebudí. Dnes je zázrak, že sa dokáže posadiť, liezť po štyroch, trochu vidí a aj keď nerozpráva, naučil sa 150 znakov detskej posunkovej reči. Robíme, čo môžeme, aby sme mu zlepšili život a špeciálna rehabilitačná trojkolka by mu veľmi pomohla.

Príspevok z Konta Bariéry: 650€

12. Anastázia a Michaela zo Spišskej Teplice, 11 a 5 rokov

Máme 4 deti, dve sa narodili so zriedkavou diagnózou, lekári iba predpokladajú, že je to mitochondriálna porucha. Keďže nepoznáme diagnózu, nevieme ani prognózu. Tešíme sa z každého pokroku, aj keď stále musíme sledovať, čo sa s nimi deje. Znamená to pravidelné pobyty v nemocniciach, rehabilitácie a skúšanie aj nemožného. Zlepšenia striedajú horšie obdobia, a tie sú stále častejšie. Chceme im dopriať aj život mimo 4 stien a prevážania autom. Veľkým problémom je však mobilita, keďže potrebujem presúvať 3 malé deti rôzneho veku. Preto prosíme o pomoc s kúpou špeciálne upraveného kočíka s príslušenstvom.

Príspevok z Konta Bariéry: 945,3€

ČÍSLO ÚČTU VEREJNEJ ZBIERKY KONTA BARIÉRY:
SK35 7500 0000 0040 2084 0312


ÚČEL PLATBY: pomaham kupou cisla
VARIABILNÝ SYMBOL: 2017

Generálny partner
Partner polmaratónu
Hlavní reklamní partneri
Partneri štafetového behu
Partner desiatky
Partneri zdravia
Oficiálny hotel
Oficiálny nápoj
Produktový partner
Top partneri
Partner časomiery
Hlavní mediálni partneri
Mediálni partneri
Partneri
Sme súčasťou
AIMS
Počet návštev
Dnes
55
Včera
683
Týždeň
738
Mesiac
38797
Všetky
1183375