ČSOB Bratislava Marathon High Tatras Night Run Donovaly Night Run dm ženský beh BE COOL Sport Kids Academy

ZOZNAM ŽIADOSTÍ O PRÍSPEVOK Z KONTA BARIÉRY

ČSOB BRATISLAVA MARATHON 2018

13. ročník ČSOB Bratislava Marathon prinesie opäť aj charitatívny rozmer – pomoc pre deti z Konta Bariéry. Predstavíme Vám 13 detských príbehov počas 13. týždňov. V minulom roku sa nám v spolupráci s Nadáciou ČSOB podarilo vyzbierať až 12 000,- €. Aj tento rok venuje nadácia ČSOB 1,- € za každého prihláseného bežca pre zdravotne postihnuté deti zo sociálne slabších rodín.  Prvých 5 príbehov:

1. Miška a Miško zo Zvolena, Miška 6 rokov a Miško 2 roky
Miška a Miško sú súrodenci. Miška sa narodila v 24 týždni tehotenstva, s váhou len 650g. Hoci má Miška len 6 rokov, má rôzne diagnózy – je nevidiaca, nesedí, nechodí, nerozpráva, nevie ukázať čo ju bolí. Presne v deň jej 4. narodenín sa narodil jej brat Miško, ktorý jej mal byť veľkou oporou, hlavne tou psychickou. Miškovi sa po mesiaci zrástla fontanela a uzavrela hlávka. Od narodenia mu pomáha cvičenie Vojtovou metódou. Miško zatiaľ nesedí, nestojí, nerozpráva, nechodí, otáča sa a plazí na zemi. Rodičia s oboma deťmi cvičia, kŕmia ich, stimulujú, prebaľujú - všetko dvojmo ako s dvojičkami. Motto, ktoré im dodáva sily: „Budeme cvičiť a poriadne makať, vymažeme zo života slovko plakať.“
Konto bariéry požiadali o pomôcku – Cyklokočík COMBI, ktorý využijú na presun v meste a spríjemnenie a trávenie letných dní vonku a v prírode.

Požadovaný príspevok z Konta Bariéry:  700 €

2. Marek z Malaciek, 6 rokov
Napriek predčasnému pôrodu v 33 týždni gravidity si Marek vybojoval svoje miesto na tomto svete. Po narodení bol v inkubátore, prekonal operáciu očí a bola mu diagnostikovaná DMO- kvadruparéza. Dnes má 6 rokov, nosí dioptrie, nesedí a chodí len s pomocou druhej osoby. Musí pravidelne cvičiť aby mohol napredovať v jeho motorickom vývoji, učí sa fixovať a vnímať svet okolo seba. Matka Mareka, ktorá je samo živiteľkou, požiadala Konto Bariéry o príspevok na chodítko Mustang so špeciálnymi opierkami a poťahmi. Marekovi chodítko zaistí oporu, udrží ho mierne fixovaného, vzpriamene a bude ho stimulovať ku chôdzi, čím sa Marek môže zapojiť do každodenných aktivít.

Požadovaný príspevok z Konta Bariéry: 1.000€

3. Lucia z Bratislavy, 26 rokov
Lucii diagnostikovali DMO- ťažkú spastickú kvadruparézu. Po strate milovaného otca, žije sama so svojou matkou, ktorá je po vážnej operácii nádoru na mozgu, na invalidnom dôchodku. Napriek svojím zdravotným ťažkostiam sa o svoju dcéru stará zodpovedne, chodí s ňou na prechádzky, do obchodu i na menšie výlety. „Vždy sme sa s manželom snažili pomôcť si sami, ešte nikdy som nebola taká zúfalá ako teraz, keď som zostala sama na dcérku a po finančnej stránke som na to veľmi zle“, napísala Luciina mama v žiadosti o príspevok z Konta Bariéry, ktoré požiadala o ortopedický, čiastočne polohovateľný, skladací kočík Clip 4. Kočík s jeho špeciálnou úpravou je prispôsobený na postihnutie Lucie, jej váhu a výšku a obom výrazne pomôže v každodennom živote.

Požadovaný príspevok z Konta Bariéry: 1.433 €

4. Natália zo Žiliny, 3 roky
Natálka ma síce len 3 roky, no napriek tomu vážne zdravotné problémy. Po narodení bola v nemocnici bez prísunu kyslíka veľmi dlhú dobu, čoho následkom je ťažké poškodenie mozgu (ťažké DMO, porucha zraku, sluchu, mentality, motoriky, reči, epilepsia). Zdravotný stav Natálky vyžaduje osobitnú starostlivosť pri pravidelnom podávaní liekov, prevenciu a liečbu epileptických záchvatov, dennú rehabilitáciu, ale i nutné sprevádzanie do špecializovaných zdravotníckych zariadení.  Matka Natálky žije s dcérkou v jednej izbe u svojich rodičov a ich spoločná finančná situácia je veľmi ťažká. So svojou žiadosťou sa obrátila na Konto Bariéry a žiada doplatok na špeciálny kočík KIMBA NEO a jeho špeciálne doplnky, ktorý Natálka potrebuje zo zdravotných dôvodov.   

Požadovaný príspevok z Konta Bariéry: 805 €

5. Tomáš z Námestova, 17 rokov
,,Som študentom gymnázia v Námestove a raz by som sa chcel začleniť do spoločnosti ako jej plnohodnotný člen.“ napísal 17 ročný dospievajúci mladý muž.
Keď mal Tomáš 1 rok, diagnostikovali mu zákerné ochorenie- zhubný nádor na miechovom kanály.  Odvtedy pre rodinu začal kolotoč problémov, bol operovaný 9 krát. Po vyoperovaní nádoru zostal Tomáško ochrnutý. Svoj boj však napriek tomu nevzdal, každý deň cvičí, aby sa jeho stav zlepšil a mohol sa raz postaviť na vlastné nohy. Počas bežných dní používa invalidný vozík, ktorý je však už opotrebovaný a potrebuje nový. Finančná situácia v tejto rodine nie je ľahká a z toho dôvodu žiada Tomášova matka Konto bariéry o finančný príspevok na mechanický invalidný vozík QUICKIE Xenon.

Požadovaný príspevok z Konta Bariéry: 1.285 €

6. Viktorka z Banskej Bystrice, 11 rokov
„Volám sa Viktorka, mám 11 rokov, chodím do štvrtej triedy SZŠ Dráčik. Som veľmi šikovná a usmievavá.  Moja maminka mi hovorí "naše slniečko". Viem, čo pre mňa všetko robí. Mamina, tatík a môj braček Jakubko túžia len po jednom  - vidieť moje prvé krôčiky. Viem, aké je to ťažké a finančne veľmi náročné, aj tak sa nevzdávam a robím obrovské pokroky.“

V prvom roku života Viktorke diagnostikovali DMO- detskú mozgovú obrnu. Viktorka spolu s rodičmi veria a stále hľadajú nové možnosti ako Viktorku postaviť na nôžky.

Malá bojovníčka sa nevzdáva a absolvovala už niekoľko liečebných pobytov a v posledných rokoch dvakrát podstúpila operáciu tzv. metódou ULIZBAT. Jej cieľom bolo zmiernenie bolestí a najmä zlepšenie pohybových funkcií. Rodičia sa s Viktorkou tešia z jej pokrokov, ktorých neustále pribúda. Preto požiadali Konto Bariéry o finančnú pomoc na zakúpenie detského invalidného odľahčeného vozíka Simba so špeciálnou sedačkou, v ktorom bude mať správne  sedenie a bude vyhovovať jej potrebám a príspevok na prístroj Rotren, ktorý napomáha k výraznému zlepšeniu celkového fyzického a psychického stavu Viktorky a jej návratu do aktívneho života.

Príspevok z Konta Bariéry: 1.340 €

7. Riško z Rajeckých Teplíc, 2 roky
„Keď som sa narodil, bolo mi veľmi smutno, preto že som bol na celom veľkom svete sám v detskom domove. V 8. týždňoch som našťastie našiel svoju maminku a ocinka a myslel som, že už budem len šťastný. Moje hračky však oťažievali a ja som ich nevládal toľko držať... V nemocnici maminke povedali, že mám spinálnu svalovú atrofiu 1. typu. Mne to však nevadí, som šťastný, maminka s ocinkom sa mi snažia dať všetko, čo potrebujem a aj to, čo chcem. Moja choroba je však čim ďalej náročnejšia. Už sa nehýbem takmer vôbec, aj keď vždy sa mi podarí vyviesť nejakú lotrovinu. Môj mozoček táto choroba nikdy nepostihne, aj keď lekári o tom pochybovali, keď mi maminka musela resuscitovať srdiečko. Našťastie som v poriadku. Som na pľúcnej ventilácií, aj keď sa snažím cez deň dýchať sám. Strašne rád chodím na výlety, pretože doma to už poznám a ja potrebujem spoznať toho ešte toľko veľa. Rodičia mi chcú zakúpiť elektricky vozík, ktorý som sa naučil ovládať, avšak musel som ho vrátiť a poisťovňa mi ho kvôli môjmu veku odmieta preplatiť. Bol by som veľmi šťastný, keby som mohol opäť šoférovať svoj vlastný elektrický vozík. Ak by mi z Konta Bariéry vedeli pomôcť, bol by som veľmi šťastný.“


Príspevok z Konta Bariéry: 800 €

8. Noémi z Komárna, 13 rokov
Noémi má 13 rokov a diagnostikovanú jej detskú mozgovú obrnu, epilepsiu a iné choroby. Nevie chodiť, sedieť, ani rozprávať. Absolvovala ťažkú operáciu bedrového kĺbu, šliach a čaká ju ďalšia operácia. Jej statočná mamina vychováva Noémi sama už deviaty rok. Financií v rodine nie je veľa, nakoľko dcérka potrebuje 24 hodinovú starostlivosť a okrem nej i mnohé finančne náročné lieky, výživové doplnky a podobné veci spojené s jej diagnózou. Matka preto požiadala Konto Bariéry o špeciálne kúpacie lehátko, ktoré by im veľmi pomohlo pri každodenne nevyhnutej hygiene, sprchovaní a kúpaní.

Príspevok z Konta Bariéry: 856

9. Matej z Margecian, 19 rokov
Matej sa narodil predčasne, od narodenia bol sledovaný ako rizikové dieťa. Má DMO- diparetickú formu. Úspešne ukončil Základnú školu a momentálne je doma so svojimi rodičmi a starou mamou. Maťko je na invalidnom vozíku, samostatne nechodí, s pomocou druhej osoby a ortopedických pomôcok „prejde“ len pár krokov. Jeho zdravotný stav si vyžaduje sústavnú pomoc inej osoby pri každodenných činnostiach. Vzhľadom k uľahčenej manipulácii a pohybu na vozíku, Maťkova matka požiadala Konto Bariéry o príspevok na invalidný mechanický vozík QUICKIE XENON.

Príspevok z Konta Bariéry: 720 €

V prípade, že Vás niektorý z príbehov zaujal a radi by ste prispeli priamo, uvádzame číslo účtu verejnej zbierky Konta bariéry:
SK35 7500 0000 0040 2084 0312.

Prispieť sa dá aj zaslaním SMS na číslo 877 v tvare dms bariery v hodnote 2 € z ktorej na konto bariéry poputuje 96% (1,92 €)

ĎAKUJEME!

Generálny partner
Partner polmaratónu
Hlavný partner
Partner Minimaratónu
Partneri štafetového behu
Partner desiatky
Partner detských behov
Partneri zdravia
Športový partner
Oficiálny hotel
Produktoví partneri
Top partner
Hlavní mediálni partneri
Mediálni partneri
Partneri
Sme súčasťou
AIMS
Počet návštev
Dnes
55
Včera
683
Týždeň
738
Mesiac
38797
Všetky
1183375