ČSOB Bratislava Marathon Wings for Life Volkswagen Slovakia Run and Fun High Tatras Night Run Donovaly Night Run dm ženský beh BE COOL Sport Kids Academy

43. KILOMETER

Tradičnou súčasťou nášho podujatia sú aj sociálne projekty pod spoločným označením 43. kilometer. Toto označenie je symbolom toho, že maratón v Bratislave dĺžku maratónskej 42,195 km trate svojimi charitatívnymi projektmi presahuje. Sme poctení, že aj vďaka našim partnerom každoročne organizujeme projekty, ktoré pomáhajú na kúpu kompenzačných pomôcok zdravotne či sociálne znevýhodneným deťom :  

„Deti deťom“
je projekt agentúry BE COOL, v rámci ktorého účastníci detských behov svojou účasťou už niekoľko rokov pomáhajú svojim rovesníkom, ktorí sú na pomoc iných odkázaní. Štartovné za každé prihlásené dieťa, ktoré sa zúčastnilo počas maratónskeho víkendu detských behov, darovala  agentúra BE COOL nadácii Kvapka nádeje. V roku 2016 predstavovala darovaná suma 4 600,- Eur, ktorá putovala na pomoc detskej onkológii.

„Vyrovnaná šanca“
je projekt zameraný na deti z detských domovov, v rámci ktorého generálny partner podujatia ČSOB Finančná skupina preplatila účasť na detských behoch deťom z detských domovov a umožnila im tak vychutnať si atmosféru podujatia spolu so svojimi rovesníkmi. V roku 2016 túto možnosť využilo 34 detí zo 4 detských domovov.

„Konto Bariéry“
ČSOB Finančná skupina venuje finančné prostriedky Kontu Bariéry, ktoré pre deti a mladých ľudí so zdravotným postihnutím prispieva na kompenzačné pomôcky. Deti, zo sociálne slabších rodín, ktoré majú sťažené podmienky na pohyb od ČSOB nadácie dostali vlani príspevok na kompenzačné pomôcky 12 000 €, ktoré im zvýšili kvalitu života. Prostredníctvom dražby štartových čísel a individuálnych príspevkov sa aj na 12.ročníku ČSOB Bratislava Marathon budeme snažiť pomôcť 12 deťom vybraným Kontom bariéry. Ich príbehy budú postupne zverejňované na našej stránke od začiatku roka 2017.

"Pomáham kúpou čísla"
"Pomáham kúpou čísla" je novým a ďalším z charitatívnych projektov ČSOB Bratislava marathon na podporu vyzbierania finančných prostriedkov pre Konto Bariéry. Každý z nás má čísla/číselné symboliky, ktoré majú pre nás jedinečný význam, či už sú to dátumy narodenia, významné udalosti, či len skrátka "šťastné čísla". Vďaka veľkému záujmu zo strany bežcov sa bude predaj štartových čísel konať aj v rámci 12. ročníka ČSOB Bratislava Marathon. Prvá vlna bude predvianočná a začína 6. decembra na Mikuláša a trvať bude do 17. decembra. Valentínska vlna predaja šťastných štartových čísiel začne 3. februára a skončí sa 14.2.2017. Minimálny príspevok za štartové číslo je 5,-Eur, horná hranica nie je stanovená a je len na vás, akou sumou prispejete a pomôžete. Viac informácií nájdete tu.

Všetkým, ktorí prispeli a pomohli patrí srdečné ĎAKUJEME! 

 

Generálny partner
Hlavný partner
Hlavní reklamní partneri
Partneri štafetového behu
Partner desiatky
Partner detských behov
Partneri zdravia
Oficiálny hotel
Oficiálny nápoj
Produktový partner
Exkluzívny komunikačný partner
Top partneri
Partner časomiery
Hlavní mediálni partneri
Mediálni partneri
Partneri
Sme súčasťou
Počet návštev
Dnes
55
Včera
683
Týždeň
738
Mesiac
38797
Všetky
1183375