ČSOB Bratislava Marathon Wings for Life Volkswagen Slovakia Run and Fun High Tatras Night Run Donovaly Night Run dm ženský beh BE COOL Sport Kids Academy

24 noviniek ČSOB Bratislava Marathon 2017

Každý týždeň Vám postupne predstavíme 1 z 24 noviniek a vylepšení, ktoré vás čakajú na 12. ročníku ČSOB Bratislava Marathon

 

 

24. noviniek a vylepšení, ktoré vás čakajú na 12. ročníku ČSOB Bratislava marathon 2017

 

1.       Cesta k maratónu s Marcelom Mataninom – samostatná Facebookova skupina – 17.10.2016

Prvá naša novinka je už niekoľko dní v „obehu“. Športový riaditeľ podujatia a známy bežecký tréner Marcel Matanin vám v rámci samostatnej FB skupiny „Cesta k maratónu s Marcelom Mataninom“ ponúkne počas celej prípravy podujatia množstvo užitočných rád a konzultácií ako sa na kráľovskú bežeckú disciplínu dobre pripraviť. Okrem toho uvidíte aj praktické skúsenosti Marcelových bežeckých zverencov, ktorí sa aj v tomto čase pripravujú na koncoročné maratóny ako New York či Florencia. Veríme, že pre mnohých z vás to bude nový prameň na čerpanie zaujímavých maratónskych tém a informácií. Stačí sa len pripojiť do skupiny.

 

2.       Súťaž nováčikov  – 24.10.2016

Ak na ČSOB Bratislava marathon pobežíte po prvýkrát v živote maratón, polmaratón alebo desiatku, a pri vypĺňaní registračného formuláru zakliknete, že ste nováčik, máte možnosť sa zúčastniť samostatného vyhlasovania „súťaže nováčikov“, kde vyhodnotíme a odmeníme (vecnými cenami) po podujatí prvých troch mužov a prvé tri ženy. Ide o doplnkovú súťaž, preto očakávame a veríme, že sa zapoja iba bežci, ktorí bežia premiérovo danú disciplínu na oficiálnej bežeckej akcii. Veríme, že pre mnohých z vás bude aj toto zaujímavou motiváciou popasovať sa s niektorou z disciplín podujatia.

 

3.       Bežecké kempy / rozbieha sa spolupráca s Obehnisvet.sk – 31.10.2016

Nielen pravidelne a objemovo natrénovať, ale aj dobre zregenerovať a vybehať či vyklusať sa, je základom toho, aby ste mohli dosiahnuť dobrý výsledok. V spolupráci s našim partnerom Obehnisvet.sk sme pre vás pripravili Regeneračný bežecký kemp po vedením Marcela Matanina, ktorý sa uskutoční 10. až 13. novembra v Hotel Park Piešťany. Okrem toho sme počas roku 2017 spoločne pripravili širokú ponuku bežeckých výletov, zájazdov a kempov, v rámci ktorých sa budete môcť zúčastniť krásnych bežeckých podujatí a spoznávať s nami mestá Európy, či trénovať v skupine s ďalšími bežeckými nadšencami. Krásne „nastylovanú“ kanceláriu Obehnisvet.sk nájdete už dnes v tesnej blízkosti Bratislavamarathon office v OC Retro na Nevädzovej ulici v Bratislave.

 

4.       Pomáhame spolu s Kontom bariéry – 07.11.2016

12 týždňov od začiatku roku 2017 do štartu podujatia bude znamenať aj 12 príbehov detí, ktorým v spolupráci s Kontom bariéry, generálnym partnerom podujatia ČSOB a veríme, že aj vami, pomôžeme. Aj tento rok sme sa rozhodli aktívne pomôcť tým, ktorí pomoc potrebujú a pripravili sme niekoľko charitatívnych projektov spojených s podujatím. V roku 2016 to bolo 11 detí, pre rok 2017 sme si dali za cieľ pomôcť 12tim deťom vybraným Kontom bariéry, ktoré potrebujú získať finančné prostriedky na doplatenie vybraných zdravotníckych pomôcok a potrieb. Pokračujeme aj v obľúbenej dražbe štartových čísiel – tento ročník v mikulášskej a valentínskej verzii.

 

5.       Ocenenie Naj Bratislavčanov v maratóne, polmaratóne a desiatke – 14.11.2016

ČSOB Bratislava marathon si z roka na rok získava čoraz väčšiu obľubu medzi obyvateľmi Bratislavy a už dnes patrí medzi nosné spoločenské akcie organizované každoročne na území nášho hlavného mesta. Od 12. ročníka prichádzame z novinkou pre všetkých Bratislavčanov, ktorí sa aktívne zapoja do niektorej z hlavných disciplín podujatia – maratónu, polmaratónu a desiatky. Okrem vyhlásenia výsledkov v rámci celkového poradia, oceníme vecnými cenami aj troch najlepších Bratislavčanov/Bratislavčanky v uvedených disciplínach. Minimálne na rok tak bude mať každý z nich možnosť „pýšiť“ sa neoficiálnym titulom najrýchlejšieho obyvateľa nášho mesta na podujatí.

 

6.       Vodiči na behy od maratónu až po desiatku – 21.11.2016

Pomoc skúsených bežeckých vodičov je neoddeliteľnou súčasťou ČSOB Bratislava marathon už niekoľko rokov. V roku 2017 sa k už klasickým a osvedčeným vodičom na maratón a polmaratón pripájajú aj vodiči na sobotňajšiu desiatku, ktorí veríme, že mnohým z vás pomôžu rovnako ako tomu bolo na jesennom Telekom night run či dm ženskom behu. Mená jednotlivých vodičov, ako aj časy na ktoré sa pobeží, vám postupne predstavíme.

 

7.       Beh starostov Bratislavského samosprávneho kraja v rámci minimaratónu – 28.11.2016

ČSOB Bratislava marathon už nie je len akciou mestskou, ale zapájajú sa do neho bežci z blízkeho aj ďalekého okolia. Bratislavský kraj je miestom mnohých krásnych bežeckých podujatí a je super, že aj najvyšší predstavitelia miest a obcí v Bratislavskou samosprávnom kraji sa rozhodli vďaka iniciatíve a pod záštitou samotného župana BSK Pavla Freša, zapojiť do sobotňajšieho minimaratónu a ísť tak aj osobne príkladom občanom svojich miest a obcí. Sami sme zvedaví koľko starostov sa okrem známych bežeckých postáv ako Janko Mrva (Vajnory), Ivan Šramko (Lamač), Jozef Krúpa (Záhorská ves) či samotný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, postaví v sobotu 1.4.2017 na štart.

 

8.       5.12.2016 Projekt Detská atletika je už 10 rokov súčasťou piatkového programu ČSOB Bratislava marathon a symbolicky práve deti otvárajú celý maratónsky víkend. Novinkou pre rok 2017 bude, že vďaka veľkému záujmu v roku 2016, sme okrem jednodňového finálového kola (31.3.2017) naplánovali v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom aj 9 postupových kôl (október 2016 – február 2017) pre jednotlivé mestské časti, pričom 3 najlepšie školy z každého kola postupujú do „veľkého finále“. Už dnes sa na neho chystajú napríklad deti zo ZŠ Černyševského, Dudova a Lachova. Podpora športu u detí mala na ČSOB Bratislava marathon vždy veľmi významné miesto a sme radi, že v roku 2017 to bude ešte omnoho výraznejšie a systematickejšie

 

9.       12.12.2016 Štartové čísla pre deti aj s čipmi na meranie času. Účasť na detských behoch nám každoročne utešene narastá a my sme sa rozhodli od budúceho roka aj všetkým účastníkom detských behov umiestniť do štartového čísla čip na meranie času. Nielen prvé tri deti ako doteraz, ale každé dieťa tak bude mať presne zmeraný čas, za ktorý zabehlo svoj „veľký“ maratónsky beh. Na 1. diele ČSOB zimnej série 2016/2017 sme to všetko úspešne vyskúšali a všetko nám fungovalo ako malo. 

 

10.   19.12.2016 Predvianočná bohatá nádielka prináša dve novinky naraz. Už v stredu 14.12. sme si dali predčasný vianočný darček v podobe vylepšenej trate nedeľného RACE DAY. Ako prídavok pripájame aj náhľad na nové oficiálne tričko 12. ročníka ČSOB Bratislava marathon. Už dnes si ho máte možnosť zakúpiť on-line z limitovanej verzie v počte 400ks z jedinečnej kolekcie miTeam, kde sme farebnosť trička vyberali špeciálne pre naše podujatie a grafika zachytáva mnohé z dominánt nášho mesta. Veríme, že sa vám bude páčiť. Cena trička je 20,-Eur.

 

 

 

 

11.   26.12.2016 – Blíži sa koniec roka a to je ideálny čas na ohlásenie nového partnerstva. Bratislava marathon sport club spája sily so ženskou bežeckou komunitou SHEruns čo znamená pre vás ešte viacej spoločných tréningov, viacej spoločných akcií, viacej spoločných zájazdov a výletov, ale hlavne viacej zábavy, nových priateľstiev a športuchtivých ľudí pod jednom strechou. Príprava nielen na ČSOB Bratislava marathon tak bude pestrejšia a zaujímavejšia. A my sa už nevieme dočkať 

 

12.   2.1.2017 Štafetový beh so samostatnou štartovacou zónou. Počet účastníkov štafetového behu nám každým rokom utešene narastá. A aj keď je celkové poradie a výsledný čas pri štafetovom behu určite nie tým najpodstatnejším, čo vás k účasti láka, rozhodli sme sa ešte viac zobjektivizovať a zrovnoprávniť celkový priebeh štafetových behov a vytvoriť pre účastníkov  štafetového behu samostatnú zónu, ktorá sa bude nachádzať v strede štartového koridoru. Štartovať tak budete všetci spoločne. Presné informácie nájdete v pokynoch pred podujatím.

 

13.   9.1.2017 Občerstvovacie stanice na 5 km a 10 km nájdete na oboch stranách cesty. Keď sa po štarte rozvinie celý štartový „had“ bežcov, je to už ozaj pekná masa na ktorú je každý rok nádherný pohľad. S cieľom zlepšiť vám servis a zabezpečiť plynulejší a bezpečnejší prebeh a využitie občerstvovacích staníc, rozhodli sme sa pristúpiť k tomu, že občerstvovacie stanice na 5km (Dostojevského rad) a 10km (Tomášikova ulica) budú rozmiestnené po obidvoch stranách cesty. Ponúkaný „sortiment“ bude na oboch stranách rovnaký.

 

14.   16.1.2017 Väčšia čistota a bezpečnosť trate. V nadväznosti na jednu z predchádzajúcich noviniek o rozmiestnení občerstvovacích staníc a po dobrých skúsenostiach a ohlasoch z jesenného Telekom Night run, sme sa rozhodli umiestniť za každou z občerstvovacích a osviežovacích  staníc smetné kontajnery na odpad. Fľašky, poháriky, obaly z gélov, či šupky z banánov alebo aj iný odpad z vášho občerstvenia tak môžete hodiť do presne na to určených košov, čo určite napomôže jednak ku zvýšeniu kultúrnosti okolia behu, ale v neposlednom rade prispeje aj  k zvýšeniu bezpečnosti cesty po ktorej pobežíte, nakoľko sa vám nebudú pod nohami váľať poháre a fľašky. Upozornite na to aj ďalších bežcov, určite nám to veľmi pomôže vylepšiť celkovú organizáciu a priebeh samotného behu.

 

15.   23.1.2017 Spoločný posledný kilometer a cieľový dobeh pre všetky behy. Už nielen maratónci, polmaratónci či posledný člen štafety bude mať možnosť prebehnúť posledný kilometer a vbehnúť za povzbudzovania divákov pod slávnostne pripravený cieľový koridor a oblúk, ale aj účastníci sobotňajších warm-up behov – minimaratónu a desiatky, si budú môcť vychutnať „slávny“ posledný kilometer a finish v rovnakom koridore ako počas nedeľňajšieho Race-day. Našim cieľom je pripraviť aj následné občerstvenie a zázemie tak, aby to bolo pre všetkých finisherov čo možno najkomfortnejšie, a hlavne, aby aj účastníci sobotňajších behov mali možnosť nasať kúsok z atmosféry, ktorú zažívajú bežci v nedeľu. A možno sa o rok postavia na štart niektorého z nedeľňajších behov ...

 

16.   30.1.2017 Súťaž „korporátnych štafiet“, novinka od partnerov štafetového behu spoločností JOHNSON CONTROLS a ADIENT. Zapojiť sa môžu korporácie, ktoré postavia minimálne 5 štafiet. Výsledný čas korporácie sa spočíta ako súčet časov najlepších 5 štafiet korporácie v celkovom (absolútnom) poradí. V rámci každej korporácie bude vybraný a zaradený vždy maximálne jeden spoločný team tvorený 5timi najlepšími štafetami. Pre presné zadefinovanie príslušnosti ku korporácii treba uviesť do poznámky v prihlasovacom formulári názov korporácie (môže byť odlišný od názvu štafety), podstatné je, aby štafety v rámci korporácie udávali vždy jednotný názov korporácie (napríklad ČSOB, RENAULT, TELEKOM atď). Odmeňovať budeme najlepšie 3 korporácie, za ktoré prevezmú ceny kapitáni tých 5tich štafiet, ktorých časy sa do celkových výsledkov započítali v rámci štafiet tej ktorej korporácie. Odmenené štafety získajú krásne poháre venované partnermi súťaže „korporátnych štafiet“ spoločnosťami JOHNSON CONTROLS a ADIENT. Špeciálnu cenu získa aj najrýchlejšia štafeta zapojená do súťaže „korporátnych štafiet“ (môže byť aj mimo víťazných korporácií).

 

17.   6.2.2017 Zber oblečenia v plastových nádobách tesne pred štartom. Minulý rok sme v tom začali a stretlo sa to s veľmi pozitívnym ohlasom, tento rok v tom pokračujeme a vylepšujeme. V nedeľu vám ponúkame možnosť tesne pred štartom uložiť si svoje oblečenie, ktoré vás zahrievalo v štartovom koridore, resp. v predštartovej rozcvičke, do veľkých plastových nádob/kadí, ktoré sú rozmiestnené po bokoch štartového koridoru tesne pred štartovým/cieľovým oblúkom. Pri prevzatí štartových balíkov si v prezentačnej miestnosti nezabudnite vypýtať papierové pásky, na ktoré si napíšte vaše číslo a zavesíte si ich na oblečenie, ktoré si v nádobách/kadiach necháte. Zjednoduší a uľahčí nám to následne výdaj oblečenia po skončení behu. Plastové nádoby po štarte premiestnime do technickej zóny k šatniam a úschovni.

 

18.   13.2.2017 Jozef Metelka – novým ambasádorom podujatia. 3-násobný medailista z letných paralympijských hier v Rio de Janeiro 2016 prijal naše pozvanie a stal sa po Matejovi Beňušovi ďalším významným ambasádorom ČSOB Bratislava marathon 2017. S Jozefom sa budete môcť stretnúť hlavne v rámci sobotného športového programu, pripravili sme si pre vás aj jedno veľké spoločné prekvapenie na nedeľu. Tešíme sa, že TOP slovenskí športovci a olympijskí víťazi budú aktívnou súčasťou nášho podujatia

 

19.   20.2.2017 Záleží nám na tom, aby ste svoje preteky dokončili v zdraví a v pohode, preto sme sa rozhodli zabezpečiť pre vás na 12. ročníku ČSOB Bratislava Marathonu nadštandardnú zdravotnú starostlivosť. Postarajú sa o vás naši PARTNERI ZDRAVIA – Sieť polikliník ProCare, Lekárne Dr.Max a Dôvera zdravotná poisťovňa. Na štyroch miestach pri trati  vám poskytnú potrebnú pomoc pri úrazoch, kŕčoch a iných zdravotných problémoch, ale nájdete ich aj v stane ZÓNA ZDRAVIA, kde vám nielen odmerajú tlak a iné telesné parametre, ale k dispozícii budete mať aj ďalších odborníkov, aby ste s nimi mohli skonzultovať svoj zdravotný stav. A okrem toho vám naši PARTNERI ZDRAVIA pripravili aj jedno príjemné prekvapenie na trati navyše.

 

20.   27.2.2017 V spolupráci s našimi kolegami z Budapešti sme pre vás pripravili unikátny medzinárodný projekt, ktorý spája a zbližuje a začína práve na ČSOB Bratislava marathon 2017. Run2capitals – dve hlavné mestá – dva vybrané behy – dva extra zážitky a Bratislava a Budapešť vás odmenia jedinečným tričkom s motívom Run2capitals. Stačí ak v Bratislave  odbehnete v roku 2017 maratón, polmaratón alebo 10km beh na ČSOB Bratislava marathon 2017 alebo 10 km beh na Telekom Night run 2017 a pridáte k tomu účasť na Vivicitta Spring Half Marathon alebo Budapešť Half Marathon alebo Budapešť Marathon a my vás spoločne odmeníme. Viac informácií už čoskoro na našej stránke.

21.   6.3.2017 Majstrovstvá Slovenskej republiky v Maratóne

V rámci 12. ročníka ČSOB Bratislava Marathon privíta hlavné mesto Slovenska oficiálne Majstrovstvá Slovenskej republiky v maratóne žien a mužov. Šancu na zisk titulu majú všetci členovia Slovenského atletického zväzu, ktorému ďakujeme za dôveru. Je pre nás veľkou cťou organizovať MSR v maratóne 2017.

 

22. 13.3.2017 Mobilné WC na každej občerstvovacej stanici – úspech a neúspech na maratóne a polmaratóne častokrát závisí od malých detailov. Bežec si niekedy nevyberie moment, kedy príroda volá J, a preto sme sa rozhodli okrem samotnej Eurovei, kde v centre pretekov nájdete vždy dostatok pevných alebo mobilných toaliet, posilniť počet toaliet aj na samotnej trati. Mobilné WC nájdete umiestnené pred každou občerstvovacou stanicou (5-10-15-20km)

 

23.   20.3.2017 Štartové číslo je vždy jednou z najväčších pamiatok na váš beh. To naše bude mať tento rok viacero noviniek a vylepšení. Na prednej strane nájdete okrem vášho mena alebo prezývky, ktorú ste si uviedli v prihlasovacom formulári aj vlajku štátu, ktorý reprezentujete. Súčasťou čísla bude aj páska na úschovňu (spolu s číslom), ktorú si len jednoducho odtrhnete a využijete pri uložení vašich osobných vecí v úschovni.  Na zadnej strane štartového čísla nájdete opäť priestor na vyplnenie zdravotných údajov, aby sme v prípade potreby vedeli zasiahnuť a pomôcť vám čo najlepšie a najrýchlejšie (nezabudnite ich pred štartom dôsledne vyplniť).

 

24.   27.3.2017 Prekvapenie pre maratóncov aj polmaratóncov v cieli. Odbehli ste svoj maratón alebo polmaratón, ste vyčerpaní, ale šťastní, že ste to zvládli. V cieľovom koridore na vás čaká zaslúžená medaila. A tento rok aj niečo naviac ... Nedeľa sa už nezadržateľne blíži.

 

 

 

Generálny partner
Hlavný partner
Hlavní reklamní partneri
Auto-moto partner
Partneri štafetového behu
Partner desiatky
Partner detských behov
Partneri zdravia
Oficiálny hotel
Oficiálny nápoj
Produktový partner
Exkluzívny komunikačný partner
Top partneri
Partner časomiery
Hlavní mediálni partneri
Mediálni partneri
Partneri
Sme súčasťou
Počet návštev
Dnes
55
Včera
683
Týždeň
738
Mesiac
38797
Všetky
1183375